D Ě K U J E M E těm z Vás,

kteří společně s naší Charitou

pomáháte již osmadvacátým

rokem všem potřebným.


 

Sestry poskytující domácí péči žádají ministra Vojtěcha o zastání

Sestry poskytující domácí péči žádají ministra Vojtěcha o zastání

Sestry domácí péče se ve středu 1. května v 11 hodin vypraví před budovu ministerstva zdravotnictví a stromy před ním ovážou červenými mašlemi. Tímto gestem se ve Svátek práce obracejí na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a žádají jej o zastání. Opakovaná jednání ukazují, že zdravotní pojišťovny se k této důležité a velmi efektivní části veřejného zdravotnictví, která se nachází ve vleklé krizi, chtějí dál chovat nespravedlivě. Sestry domácí péče jsou od loňského srpna ve stávkové pohotovosti a červené mašle se staly jejím symbolem.

Chceme Evropu, která na nikoho nezapomíná

Chceme Evropu, která na nikoho nezapomíná

Síť evropských Charit plně podporuje klíčové hodnoty Evropské unie, jako jsou solidarita, demokracie, rovnost, sociální spravedlnost, respekt k lidské důstojnosti a k lidským právům. Doufáme, že Evropský parlament složený z nově zvolených zástupců dostojí těmto vysokým morálním standardům a hodnotám a že je bude při utváření politiky, která má vliv na miliony lidí jak Evropě i mimo ni, uvádět do praxe.

Výzvy předsedovi vlády ČR, ministryni práce a sociálních věcí a ministryni financí

Výzvy ředitele Diecézní charity Plzeň předsedovi vlády ČR, ministryni práce a sociálních věcí a ministryni financí týkající se deficitu financí pro sociální služby v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Apel na poslance

Organizace poskytující sociální služby včetně Charity Česká republika se obrátily na poslance Parlamentu ČR a ministryni sociálních věcí s apelem na dofinancování sociálních služeb. Přikládáme další dokumenty, se kterými jsou poslanci seznámeni.

Oblastní charita Ostrov - upozornění na obnovu pracovní doby!

Tímto Vám sdělujeme, že provozní doba kanceláře v sídle organizace, je obnovena! Děkujeme Vám za dosavadní přízeň, za spolupráci. Za OCHO TF 

Oblastní charita Ostrov - zákaz návštěv v našich Domovech pokojného stáří - zrušen!

Oznamujeme vám, že v našich Domovech pokojného stáří v Hroznětíně a Ostrově jsou počínaje dnešním dnem NÁVŠTĚVY opět OBNOVENY. Děkujeme vám za spolupráci. Za OCHO TF

Oblastní charita Ostrov - zákaz návštěv v Domově pokojného stáří v Hroznětíně!

Oznamujeme vám, že z důvodu zvýšeného počtu respiračních onemocnění bude platit v Domově pokojného stáří bl. Hroznaty v Hroznětíně, od 11. února 2019 do odvolání - ZÁKAZ NÁVŠTĚV! Děkujeme vám za pochopení. Za OCHO TF.

Oblastní charita Ostrov - zákaz návštěv v Domově pokojného stáří v Ostrově!

Oznamujeme vám, že z důvodu zvýšeného počtu respiračních onemocnění platí v Domově pokojného stáří v Ostrově, od 6.února 2019 do odvolání - ZÁKAZ NÁVŠTĚV! Děkujeme vám za pochopení. Za OCHO TF.

Rekordní Tříkrálová sbírka

Rekordní Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka 2019 opět posunula hranici vykoledované částky. Díky štědrým dárcům se v Plzeňské diecézi  vykoledovalo 5 468 009 , což převyšuje o 430 214 Kč částku z loňského roku.

Oblastní charita Ostrov - hlasování v Tescu zahájeno!

Oblastní charita Ostrov - hlasování v Tescu zahájeno!

Od 21. ledna do 17. února 2019, máte možnost v Tescu Ostrov podpořit svým hlasem/žetonem Domov pokojného stáří v Ostrově, jako jeden ze tří soutěžících!

 

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Podpořte nás Dárcovskou sms

Podpořte naše Domovy pokojného stáří, bez Vaší pomoci to nezvládneme! viz / letáček